منو اصلی
اخبار > اساتید دانشگاه‌ها در انتقال داشته‌های فرهنگی و اسلامی خلاقیت داشته باشند‌
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس ستاد اقامه نماز کشور:

اساتید دانشگاه‌ها در انتقال داشته‌های فرهنگی و اسلامی خلاقیت داشته باشند‌

 

حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در همایش لحظه‌های قرآنی در کانون امام علی(ع) اراک اظهار داشت: امروز مدارس و دانشگاه‌ها کانون‌های مهم تربیتی هستند و کار در این نهادها از حساسیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: در این مراکز است که نیروهای انسانی مورد نیاز جامعه تربیت شده و امور آینده کشور را به دست خواهند گرفت.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه رسالت مهم شخصیت‌پردازی، ایجاد روحیه و انگیزه خدمت‌رسانی در بین جوانان بر عهده معلمان و اساتید دانشگاه‌ها است، ادامه داد: معلمان و اساتید دانشگاه‌ها راهبران و هدایت‌گران جوانان به عنوان آینده‌سازان کشور هستند و باید در انتقال داشته‌های فرهنگی و اسلامی به این قشر از ظرافت و خلاقیت خاصی بهره گیرند.

قرائتی در ادامه سست کردن اعتقادات و فرهنگ دینی و ملی ایرانیان را از توطئه‌ها و شگردهای جنگ نرم دشمن دانست و خاطر نشان کرد: نهادینه کردن مولفه‌های دینی و عقیدتی، پاسخگویی به شبهات جوانان و تقویت پیوست‌های فرهنگی و فکری از راهکارهای اساسی و موثر در خنثی‌سازی این توطئه‌ها به شمار می‌رود.

وی بیان کرد: همچنین تقویت گفتمان دینی و فرهنگی و ایجاد فضای مناسب برای رشد نسل جوان با پاسخ‌های منطقی و علمی مبتنی بر واقعیت‌های دین مبین اسلام نیز نقش بسزایی در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه دشمن از اتحاد و آگاهی ملت ایران به شدت هراس دارد، اظهار کرد: تقویت اتحاد و همبستگی مردم بر پایه آموزه‌‌های دینی از عوامل اصلی حفظ همبستگی و اتحاد ملی است که باید به شدت به آن پرداخته شود.١٦:٥٤ - شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٤    /    عدد : ٤٦٧٣٢٣    /    تعداد نمایش : ٦٥٦