منو اصلی
اخبار > حجت الاسلام دكتر هادوي: شيعيان در تمام تاريخ جزو مظلوم ترين امت ها هستند.
 


  چاپ        ارسال به دوست

در خطبه بين نمار ظهر و عصر در مهديه پيامبر اعظم(ص) :

حجت الاسلام دكتر هادوي: شيعيان در تمام تاريخ جزو مظلوم ترين امت ها هستند.

حجت الاسلام دكتر هادوي، در سخنرانی بين نماز ظهر و عصر، در روز24 آذر، در مهديه پيامبر اعظم(ص) دانشگاه شاهد در محكوميت قتل عام شيعيان مظلوم نيجريه به دست ارتش اين كشور، اين چنين فرمودند:

 

ايشان در ابتدا كشتار وحشيانه شيعيان مظلوم كشور نيجريه را به پيشگاه حضرت ولي عصر(عج) تسليت عرض نموده و بيان نمودند كه دركشور نيجريه طبق رسم همه ساله، بعد از خروج از ماه صفر، پرچم حسينيه شيعيان تعويض ميگردد، امسال پس از تعويض اين پرچم، ارتش كشور نيجريه به شيعيان حاضر در اين مكان مقدس يورش برده و 300نفر از اين شيعيان را به شهادت رساندند.

 

نماينده ولي فقيه در دانشگاه شاهد با تأكيد بر اين مطلب كه شيعه واقعي بودن در كشورهايي كه ادعاي آزادي دارند بسيار كار مشكلي است، ايشان براي تاييد اين سخن كشور مالزي را مثال زده و بيان نمودند كه شيعيان اين كشور مسلمان، مجالس خويش را در خفي با ترس از حاكميت، برگزار مينمايند.

دكتر هادوي در ادامه به مظلوميت شيعيان در ديگر كشورها اشاره و به شيعيان كشور نيجريه كه در اين حادثه مظلومانه به شهادت رسيدند اشاره نمودند.

حجت الاسلام دكتر هادوي در باب احكام نيز اشاراتي به فضائل و ثواب فراوان نماز شب داشته و روايتي از فرزند حاج شيخ عباس قمي (ره) در مورد نماز شب، نقل نمودند:

" از فرند حاج شيخ عباس قمي نقل است كه صبحي پس از برخواستن از خواب ديدم پدرم درحال گريه و بسيار ناراحت هستند، از ايشان علت را جويا شدم كه اين وقت روز علت گريه و تضرع چيست؟

 ايشان در جواب علت ناراحتي اينگونه پاسخ دادند كه شب گذشته نماز شبم فوت شده.

پسر ايشان پرسيدند كه پدر نماز شب جزو مستحبات ما مگر نيست، پس گريه ندارد!

شيخ عباس قمي در جواب فرمودند كه اگر كسي در روز گناهي داشته باشد، از انجام  نماز شب، بازميماند."

نماينده ولي فقيه در دانشگاه شاهد به روايات فراوان امامان معصوم در خصوص فضيلت نماز شب اشاره داشته و بيان نمودند كه گناه انسان را از نماز شب بازميدارد.

حاج آقا هادوي اظهار داشتند معروف است كه زمستان بهار مومن است، ميتوان روزهايش را روزه داشت و شبهايش چون طولاني است مشغول عبادت شد.

 

ايشان در انتهاي سخنان خويش خطاب به دانشجويان نماز گزار، ايشان را به برپا داشتن نماز شب و بهره مندي از حسنات اين عمل، توصيه نمودند.


١٤:٠٦ - سه شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٤    /    عدد : ٤٧٢٤٩٧    /    تعداد نمایش : ٨١٧